Sarjamääräykset

Otteluohjelmat ja tulospalvelu sekä ohjeet tulosten lähettämiseen

Kausiaikataulu

Turnausjärjestäjätaulukko
Seuraa järjestäjävuorojen etenemistä, etusijalla ovat joukkueet, jotka eivät ole vielä turnausta järjestäneet.

Säännöt: nuorten sarjamääräykset, minisäännöt ja Pohjoisen alueen omat säännöt

Miten järjestän turnauksen?

Pelipassit
Pelipassilistat
- pelaajaluettelot tehdään tulospalveluun, ja tämä lista toimii pelipassilistana. Listoja ei siis tarvitse tulostaa.

Viiden joukkueen turnauksissa pelataan kahden erän pelit, kolmen joukkueen turnauksissa kolmen erän pelit. Sarjapiste tulee jokaisesta voitetusta erästä.

Kevät 2021

 

D-aluesarja

23.1. 3. poolivaiheen luovuttaneet joukkueet pooleissa edellisen vaiheen perusteella
Pooli 4APooli 4BPooli 4CPooli 4D1Pooli 4D2Pooli 4 E1Pooli 4 E2  
OsVa Suihkonen Volley -96/Trombit Kisko valkoinen IiV Sininen Lentis-88 Kisko musta NaPa sininen   
KempeLe Thunder Volley -96 Tikrut Timantit SoJy Kristallit Kuohu Tähdet 1   
KempeLe Zähikäiset IiV Oranssi KempeLe Blue KempeLe Pikachu WoVo Black Roses Paka sininenNaPa musta  
KempeLe Black KempeLe White NaPa valkoinen Tähdet 2 WoVo White Roses Paka valkoinenHaHe  
         
13.2.        
Pooli 5APooli 5BPooli 5CPooli 5D1Pooli 5D2Pooli 5 E1Pooli 5 E2  
4A/14A/34B/44C/34C/44D1/34D2/3  
4A/24A/44C/24D1/24D2/24D1/44D2/4  
4B/14B/34D1/14E1/14E2/14E1/34E2/3  
4B/24C/14D2/14E1/24E2/24E1/44E2/4  
   jaetaan maantieteellisestijaetaan maantieteellisesti  
         
27.3.        
Pooli 6APooli 6BPooli 6CPooli 6D1Pooli 6D2Pooli 6 E1Pooli 6 E2  
5A/15A/35B/45C/35C/45D1/35D2/3  
5A/25A/45C/25D1/25D2/25D1/45D2/4  
5B/15B/35D1/15E1/15E2/15E1/35E2/3  
5B/25C/15D2/15E1/25E2/25E1/45E2/4  
   jaetaan maantieteellisestijaetaan maantieteellisesti  
         
17.4.        
Sijat 1-6Sijat 7-12Sijat 13-18Sijat 19-24Sijat 25-28
Lohko 1Lohko 2Lohko 1Lohko 2Lohko 1Lohko 2Lohko 1Lohko 26E1/3
6A/16A/26B/36B/46D1/16D2/16D1/46D2/46E1/4
6A/46A/36C/26C/16D2/26D1/26E2/16E1/16E2/3
6B/16B/26C/36C/46D1/36D2/36E1/26E2/26E2/4
Välierä 1L1/1-L2/2Välierä 1L1/1-L2/2Välierä 1L1/1-L2/2Välierä 1L1/1-L2/2 
Välierä 2L2/1-L1/2Välierä 2L2/1-L1/2Välierä 2L2/1-L1/2Välierä 2L2/1-L1/2 
Sijat 5-6L1/3-L2/3Sijat
11-12
L1/3-L2/3Sijat
17-18
L1/3-L2/3Sijat
23-24
L1/3-L2/3 
Sijat 3-4Ve1h-Ve2hSijat
9-10
Ve1h-Ve2hSijat
15-16
Ve1h-Ve2hSijat
21-22
Ve1h-Ve2h 
Sijat 1-2Ve1v-Ve2vSijat
7-8
Ve1v-Ve2vSijat
13-14
Ve1v-Ve2vSijat
19-20
Ve1v-Ve2v 

 

D-tiikerisarja

23.1., 13.2. ja 27.3.   
Lohko 1Lohko 2Lohko 3Lohko 4Lohko 5
AV valkoinenOsVa PeippiOK JunnutVolley -96 ÄssätLaSu D2
KempeLe TiikeritAV sininenOsVa IskuKempeLe YellowLaSu D 1
Kisko punainenLNM HurrikaanitLNM TornadoKIVA D082WoVo Red Roses
OsVa JujuIiV VihreäKIVA D081OsVa Passi 
  KempeLe TigersKIVA D09 
     
17.4.    
Sijat 1-6Sijat 7-11Sijat 12-16Sijat 17-21 
Lohko 1/12b22b32b4 
Lohko 2/13b23b33b4 
Lohko3/14b24b34b4 
Lohko4/15b25b3Lohko 3/5 
Lohko5/11b31b4Lohko4/5 
1b2    

 

 

E-aluesarja

6.2.   
Pooli 2APooli 2BPooli 2C 
KempeLe Tiikerit Volley -96 Mimmit KempeLe E-Karhu  
KempeLe Pantterit Kisko IiV Tuliponit 
WoVo Punainen KIVA KempeLe Leopardit 
Kuula NaPa Leijonat NaPa Pantterit 
    
20.2.   
Pooli 3APooli 3BPooli 3C 
Pooli 2A/1Pooli 2A/3Pooli 2B/4 
Pooli 2A/2Pooli 2A/4Pooli 2C/2 
Pooli 2B/1Pooli 2B/3Pooli 2C/3 
Pooli 2B/2Pooli 2C/1Pooli 2C/4 
    
20.3.   
Pooli 4APooli 4BPooli 4C 
Pooli 3A/1Pooli 3A/3Pooli 3B/4 
Pooli 3A/2Pooli 3A/4Pooli 3C/2 
Pooli 3B/1Pooli 3B/3Pooli 3C/3 
Pooli 3B/2Pooli 3C/1Pooli 3C/4 
    
10.4. Finaalit   
Sijat 1-6 Sijat 7-12 
Lohko 1Lohko 2Lohko 1Lohko 2
Pooli 4A/1Pooli 4A/2Pooli 4B/3Pooli 4B/4
Pooli 4A/4Pooli 4A/3Pooli 4C/2Pooli 4C/1
Pooli 4B/1Pooli 4B/2Pooli 4C/3Pooli 4C/4
Välierä 1L1/1-L2/2Välierä 1L1/1-L2/2
Välierä 2L2/1-L1/2Välierä 2L2/1-L1/2
Sijat 5-6L1/3-L2/3Sijat 5-6L1/3-L2/3
Sijat 3-4Ve1h-Ve2hSijat 3-4Ve1h-Ve2h
Sijat 1-2Ve1v-Ve2vSijat 1-2Ve1v-Ve2v

 

 

E-Tiikerisarja

6.2.  6.2. 
Lohko 1Lohko 2Lohko 3Lohko 4Lohko 5
Paka Sudet Paka Naalit KempeLe E-Leijona syksyllä pelaamatta jäänyt toinen turnaus
KempeLe Gepardit Kisko Volley -96 Armit 
KempeLe E-Pantteri LNM Timantit OsVa I NaPa TiikeritTäVo Timantit
OsVa II KempeLe Villikissat LNM Tiikerit TäVo HirvetTäVo Vaahtokarkit
 Kisko RemixIiV Tulipallo WoVo MustaLaSu 2
   LaSu 1 
     
20.2. ja 20.3.  20.2. ja 20.3. 
Jatkolohko 1Jatkolohko 2Jatkolohko 3Jatkolohko 4Jatkolohko 5
Lohko 1/1Lohko 1/2Lohko 1/4Lohko 4/1Lohko 4/3
Lohko 2/2Lohko 2/1Lohko 2/4Lohko 4/2Lohko 4/4
Lohko 3/1Lohko 3/2Lohko 2/5Lohko 5/1Lohko 5/3
Lohko 1/3Lohko 2/3Lohko 3/4Lohko 5/2 
 Lohko 3/3Lohko 3/5  
     
10.4. Finaalit    
Sijat 1-6Sijat 7-12Sijat 13-17Sijat 18-21 
Jatkolohko 1/1Jatkolohko 1/3Jatkolohko 2/5Jatkolohko 5/2 
Jatkolohko 2/1Jatkolohko 2/3Jatkolohko 3/1Jatkolohko 3/4 
Jatkolohko 4/1Jatkolohko 4/3Jatkolohko 3/2Jatkolohko 3/5 
Jatkolohko 1/2Jatkolohko 1/4Jatkolohko 5/1Jatkolohko 5/3 
Jatkolohko 2/2Jatkolohko 2/4Jatkolohko 3/3  
Jatkolohko 4/2Jatkolohko 4/4   

Syksy 2020

 

D-aluesarja

26.9.     
Lohko 1Lohko 2Lohko 3Lohko 4Lohko 5Lohko 6
KuohuKempeLe ThunderKisko
valkoinen
IiV
Sininen
NaPa
valkoinen
Tähdet 1
SoJyKempeLe
White
Kisko
musta
IiV
Oranssi
WoVo Black
Roses
Tähdet 2
Volley -96
Tikrut
TimantitKempeLe PikachuKempeLe
Blue
Lentis-88NaPa
sininen
Volley
-96/Trombit
OsVa SuihkonenKempeLe ZähikäisetKristallitKempeLe
Black
WoVo White
Roses
      
10.10.     
Pooli 1APooli 1BPooli 1CPooli 1DPooli 1 E1Pooli 1 E2
neljä parasta ykköstäloput ykkösetloput kakkosetneljä parasta kolmostaloput kolmoset
kaksi parasta kakkostaneloset
jaetaan maantieteellisesti
      
7.11.     
Pooli 2APooli 2BPooli 2CPooli 2DPooli 2 E1Pooli 2 E2
1A/11A/31B/41C/41D/31D/4
1A/21A/41C/21D/21E1/21E2/2
1B/11B/31C/31E1/11E1/31E2/3
1B/21C/11D/11E2/11E/141E2/4
    jaetaan maantieteellisesti
      
28.11.     
Pooli 3APooli 3BPooli 3CPooli 3DPooli 3 E1Pooli 3 E2
2A/12A/32B/42C/42D/32D/4
2A/22A/42C/22D/22E1/22E2/2
2B/12B/32C/32E1/12E1/32E2/3
2B/22C/12D/12E2/12E/142E2/4
    jaetaan maantieteellisesti

 

 

 

D-tiikerisarja

26.9., 10.10, 7.11. ja 28.11.  
Lohko 1Lohko 2Lohko 3Lohko 4
OsVa IskuOsVa PassiKisko punainenLaSu D 1
OsVa JujuOsVa PeippiOK JunnutLaSu D2
AV sininenKempeLe TiikeritKempeLe TigersWoVo Red Roses
AV valkoinenLNM HurrikaanitKempeLe YellowPaka sininen
KIVA D081LNM TornadoHaHePaka valkoinen
KIVA D09Volley -96 ÄssätIiV Vihreä 
KIVA D082   
    
2xsarja3xsarja3xsarja3xsarja

 

 

E-aluesarja

3.10. ja 31.10. 
Lohko 1Lohko 2
KempeLe E-KarhuNaPa Leijonat
WoVo PunainenKempeLe Pantterit
KempeLe TiikeritKisko
KIVAKuula
Volley -96 Mimmit 
  
2xsarja2xsarja
  
21.11. 
Pooli 1APooli 1B
Lohko 1/1Lohko 1/3
Lohko 1/2Lohko 1/4
Lohko 2/1Lohko 1/5
Lohko 2/2Lohko 2/3
 Lohko 2/4
  
12.12. 
Pooli 2APooli 2B
Pooli 1A/1Pooli 1A/3
Pooli 1A/2Pooli 1A/4
Pooli 1B/1Pooli 1B/3
Pooli 1B/2Pooli 1B/4
 Pooli 1B/5

 

 

E-Tiikerisarja

   
3.10. ja 31.10.    
Lohko 1Lohko 2Lohko 3Lohko 4Lohko 5
IiV Tulipallo KempeLe GeparditKempeLe VillikissatLaSu 1LaSu 2
IiV TuliponitKempeLe LeoparditOsVa INaPa TiikeritNaPa Pantterit
KempeLe E-LeijonaLNM TiikeritOsVa IITäVo HirvetTäVo Timantit
KempeLe E-PantteriLNM TimantitPaka NaalitWoVo MustaTäVo Vaahtokarkit
KiskoVolley -96 ArmitPaka Sudet WoVo Valkoinen
     
2xsarja2xsarja2xsarja2xsarja2xsarja
     
21.11. ja 12.12.    
Jatkolohko 1Jatkolohko 2Jatkolohko 3Jatkolohko 4Jatkolohko 5
Lohko 1/1Lohko 1/22b4Lohko 4/1Lohko 4/3
Lohko 2/2Lohko 2/13b4Lohko 4/2Lohko 4/4
Lohko 3/1Lohko 3/2Lohko 1/5Lohko 5/1Lohko 5/3
Lohko 1/3Lohko 2/3Lohko 2/5Lohko 5/2Lohko 5/4
1b4Lohko 3/3Lohko 3/5 Lohko 5/5
     
2xsarja2xsarja2xsarja2xsarja2xsarja

 

 

 

 

Syksy 2019

 

E-tytöt ja -pojat aluesarja

21.9., 2.11. ja 16.11.
Lohko 1Lohko 2
Kisko MustaNaPa 1
Kisko valkoinenNaPa 2
KLe BlackWoVo
KLe BluePaka 09 Kontiot
KLe YellowPaka09 Jääkarhut
Kuohu 
2xsarja3xsarja

 

30.11.

Sijat 1-6
lohkojen kolme parasta
 
Sijat 7-11
lohkojen sijoille 4-6 sijoittuneet

 

 

 

E-tytöt ja -pojat Tiikerisarja

21.9., 2.11., 16.11. ja 30.11.

Lohko 1Lohko 2Lohko 3Lohko 4Lohko 5
salsa mustatsalsa punainenVolley-96 MimmitVolley-96 ArmitLaSu 1
salsa valkoinensalsa sininenÄssätTikrutLaSu 2
AVOsVa IskuIiV KuohuLaSu 3
LNMOsVa passiKisko punainenSoJy E-pojatNaPa 3
OsVa jujuKLe WhiteKisko sininenPaka NalletWoVo Keltainen
  IiV / musta WoVo Oranssi
3xsarja3xsarja3xsarja3xsarja3xsarja

 

 

 

 

D-tytöt ja -pojat aluesarja

 

 

28.9.2019 1xsarjat    
Lohko 1Lohko 2Lohko 3Lohko 4
KempeLe SafiiritKempeLe KristallitNaPa D1LaSu
KempeLe ThunderKempeLe JadetTäVo Tähti 2TäVo Tähti 1
OsVa DP SuihkonenKempeLe ZähikäisetLentis88WoVo D1 Appelsiinit
OsVaDT1OsVa DP RonkainenWoVo D1 KiwitWoVo D1 Mangot
KuohuPaKa PesukarhutWoVo D1 Päärynät 
    
12.10.2019   
Pooli 1APooli 1BPooli 1CPooli 1D
1/11/2loput kolmosetloput neloset
2/12/2kaksi parasta nelostavitoset
3/13/2  
4/14/2  
 paras kolmonen  
23.11.2019   
Pooli 2APooli 2BPooli 2CPooli 2D
1A/11A/31B/41C/4
1A/21A/41B/51C/5
1B/11B/31C/31D/3
1B/21C/11D/11D/4
 1C/21D/21D/5
14.12.2019   
Pooli 3APooli 3BPooli 3CPooli 3D
2A/12A/32B/42C/4
2A/22A/42B/52C/5
2B/12B/32C/32D/3
2B/22C/12D/12D/4
 2C/22D/22D/5

 

 

 

 

D-tytöt ja -pojat Tiikerisarja

28.9., 12.10., 23.11. ja 14.12. 
Lohko 1Lohko 2Lohko 3Lohko 4
Volley-96 SalamatVolley-96 TrombitHaHeWoVo Black
Volley-96 TähdetAV SininenIiV/mustaWoVo White
AV ValkoinenAV VirkeetIiV/oranssiNaPa D2
KempeLe TimantitKempeLe LaprasOsVa DP HaapakoskiPaKa D
salsaKempeLe PikachuLentisDT 
  Kisko 
3xsarja3xsarja3xsarja4xsarja